top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAnna Betley-Uchańska

Co nam się podoba - moc kontrastów


“Mniej znaczy więcej” to zasada, którą kierował się Dan Vakhrameyev, ukraiński projektant z Fild Design Thinking Company, tworząc koncepcję położonego w Kijowie apartamentu Rybalski. Ograniczając liczbę zastosowanych materiałów, uzyskał przestronną, przestrzeń, na którą warto zwrócić uwagę: www.thefild.com/rybalsky-apartment.


Przede wszystkim kontrasty. Dan Vakhrameyev umiejętnie zestawia tekstury oraz barwy na zasadzie kontrastu. Surowy beton na suficie i słupach konstrukcyjnych łączy z jasnymi elementami ścian, równoważy drewnianymi fornirami i roślinami.


Światło. To drugi element, wart zauważenia. By doprowadzić naturalne światło do położonych z dala od okien pomieszczeń projektant zdecydował się na łazienkę z transparentną ścianą. Problem z potrzebą zachowania intymności rozwiązał w prosty sposób: zasłony dają szybką możliwość zasłonięcia przeszklenia i uczynienia łazienki totalnie prywatną.


Geometryczna prostota. Meble powielają linię podziału mieszkania, nie zaburzając jej. Poszczególne części apartamentu wydzielane są dzięki zastosowaniu różnych frontów, które nadają pomieszczeniom charakteru.


Uzyskany efekt? Funkcjonalny minimalizm i poczucie harmonii wnętrza.


41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page