top of page
101447704_3138893592820045_1522397668268048384_n.jpg
Jak działamy.

Bezstresowo, terminowo i w określonym budżecie -  tak powstają projekty w ABU WNĘTRZA. Podstawą ich realizacji jest przemyślany i sprawdzony plan działania. 
Chcesz nam powierzyć zmiany w domu czy mieszkaniu? Zobacz, w jaki sposób będziemy współpracować.

Analiza potrzeb
Na pierwszym spotkaniu zapytamy Cię o preferencje co do stylu wnętrz i preferowanego poziomu ich wykończeń. Określimy planowany zakres prac i dostępny budżet. Na tej podstawie opracujemy kosztorys prac i harmonogram naszych działań.
Czas realizacji: 1-2 tygodnie

Projekt funkcjonalny
W oparciu o przekazane nam informacje i pomiary przestrzenne przygotowujemy dwie koncepcje układu funkcjonalnego czyli ustawienia ścian działowych, sanitariatów, sprzętu RTV i  AGD, mebli oraz rozmieszczenia oświetlenia. Dla każdej z koncepcji  proponujemy  zestawy produktów niezbędnych do realizacji koncepcji architektonicznej. Określamy kolorystykę.
Projekty wysyłamy drogą mailową do konsultacji. Wybrana koncepcja, w postaci tzw “białego modelu”, stanowi podstawę do kolejnych prac projektowych. 
Czas realizacji: 2-3 tygodnie

Projekt szczegółowy
Bazując na projekcie funkcjonalnym rozrysowujemy szczegółowe plany wykonawcze: elektryki, podłóg, instalacji wodno-kanalizacyjnej, zabudów suchotynkowych oraz zabudowy meblowej, kominków i schodów.  Po ich akceptacji, w konsultacji z właścicielem lokalu, dobieramy proponowane materiały wykończeniowe. Komplet tak wypracowanych rozwiązań, które są podstawą do działań dla ekip remontowych, wysyłamy drogą mailową.
Na życzenie Klienta przygotowujemy barwne wizualizacje 3D. Pozwalają one zobaczyć, jak w rzeczywistości będą wyglądały zaprojektowane przez nas wnętrza. 
Czas realizacji: 3-4 tygodnie.

Kosztorysy
Na podstawie projektu funkcjonalnego i szczegółowego przygotowujemy wykaz elementów wyposażenia i materiałów potrzebnych do  zrealizowania opracowanej koncepcji. Zawiera on ceny, ilości, adresy rekomendowanych sklepów oraz kalendarium zakupów, które zapewnia ciągłość prac remontowych.  . 
W porozumieniu z naszymi podwykonawcami ustalamy ceny ich usług i terminy, w jakich będą realizowali zlecone im prace. 
Zestawienie, w formie pliku Excel, wysyłamy drogą mailową.
Czas realizacji: 1 -2 tygodnie.

Nadzór autorski
W pełni bierzemy odpowiedzialność za nasze projekty, dlatego chętnie podejmujemy się nadzoru autorskiego. Czuwamy nad przebiegiem prac remontowych. Dbamy o spójność wykonania wybranej koncepcji. Na bieżąco rozwiązujemy niespodziewane problemy techniczne. 

Na życzenie klienta podejmujemy się realizacji “pod klucz”. 
bottom of page