top of page
Anna Betley-Uchańska - w ABU: właściciel, architekt wnętrz

Ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych, wydział Architektura Wnętrz

Ania o sobie:

To ze mną spotykacie się na wszystkich etapach projektowania Waszych wnętrz. Od kilkunastu lat prowadzę ABU.

Jestem przekonana, że przebywanie w harmonijnych, wygodnych, dobrze urządzonych pomieszczeniach czyni życie lepszym.

Staram się, by były skrojone na miarę właścicieli, spełniały ich potrzeby, gwarantowały im komfort i dobre samopoczucie. Modne akcenty, atrakcyjne ozdobniki to tylko dodatki, które łatwo można zmienić, by dostosować wnętrza do aktualnie panujących trendów.

Kiedy nie projektuję, trenuję. Od ponad dwudziestu lat jestem zafascynowana japońskimi sztukami walki. Przez ponad osiem byłam reprezentantką Polski. Dwukrotnie zdobyłam indywidualne Mistrzostwo Polski. Mam na koncie liczne medale z turniejów europejskich. Teraz chcę dać szansę młodszym zawodnikom. Od 2017 trenuję dzieci w sekcji Warszawskiego Klubu Kendo. Od dwóch lat jestem Trenerem Kadry Juniorów.

Róża Litwa - w ABU: dekorator

Ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych, wydział Malarstwo, w ABU od 2017 roku

Róża o sobie:

W pracy projektanta punktem wyjścia jest dla mnie zawsze przestrzeń. Wchodząc do wnętrza od razu wyobrażam sobie, jak ono mogłoby wyglądać, biorąc pod uwagę czas, w jakim powstało, styl architektoniczny. Dopiero później zastanawiam się, jak harmonijnie dopasować je do oczekiwań przyszłych mieszkańców.

Pomagam też naszym klientów w inny sposób. Odkrywam przed nimi ich styl, nazywam, podpowiadam, gdzie powinni go szukać. Bo urządzając wnętrza z projektantem opisujecie nam, co znacie, lubicie, tylko sami nie macie narzędzi, by to wykorzystać.

Osobiście preferuje klasyczne, jasne, mieszczańskie wnętrza, z białymi ścianami, drewnianymi posadzkami i starymi meblami. Uwielbiam modernizm i Art Deco. Podobają się również pomieszczenia w stylu glamour, jednak nie mogłabym w nich mieszkać.

Jestem niewolnikiem rzeczy, bo sporo odziedziczyłam po rodzinie. Nieustannie szukam równowagi między miłością do pięknych przedmiotów, a potrzebą pustki wokół siebie.

Marcin Pajda - w ABU: architekt

Ukończył Politechnikę Warszawską, wydział Architektura, w ABU od 2016 roku

Marcin o sobie:

Moim zdaniem architektura wymaga kreatywnego łączenia wielu różnych czynników i uwarunkowań, zaczynając od klienta i jego wymagań a kończąc na uwarunkowaniach technicznych i prawnych. Pracując nad projektem skupiam się na dopasowanym do potrzeb mieszkańców układzie przestrzennym danego wnętrza. Nie ograniczam się tylko do tego, jak z niego będą korzystać. Zwracam również uwagę na wypełniające je światło, zarówno naturalne i sztuczne, które pomaga budować klimat przestrzeni. Unikam zbyt wielu dekoracji, które mogą ją przytłoczyć.

Umiejętność zapanowania nad strukturą wykorzystuję też w wolnym czasie, składając skomplikowane figury origami. T

Łukasz Matczak - w ABU: zdjęcia wnętrz i mebli

W ABU od 2010 roku.

Łukasz o sobie:

Zanim skupiłem się na fotografii wnętrz, przez długi czas specjalizowałem się w fotografowaniu ludzi i zwierząt w architekturze miejskiej. Interesowały mnie linie, kształty, kolory i kontrasty, jakie można dostrzec w miejskiej dżungli.

Nic więc dziwnego, że najlepiej czuję się podczas sesji zdjęciowych we wnętrzach w stylu modernistycznym lub industrialnym. Staram się odkryć przed Wami ich funkcjonalność, pokazać piękno, które tkwi w ich prostocie. Skupiam się na elementach, które nawiązują do klasyki designu.

Nieustannie szukam nowych pomysłów na realizację. Nie lubię schematów i sztampy. W każdym wnętrzu potrafię znaleźć coś unikalnego, co nadaje mu wyjątkowy charakter. Harmonijnie łączę potrzeby naszych Klientów i własne spojrzenie na fotografię.

bottom of page