top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAnna Betley-Uchańska

Czas na remont?

Zaktualizowano: 18 maj 2020Remontów nikt nie lubi. Ale prędzej, czy później warto je zrobić. Podpowiadamy, kiedy:


1.Zawsze, kiedy przestajecie lubić swoje mieszkanie. Nie ma nic bardziej frustrującego, niż mieszkanie w przestrzeni, w której się źle czujemy.


2. Kiedy jest niewygodne. Tak jak uwierają pożyczone buty (w których chodzenia nie polecamy - ortopeda powie Wam dlaczego) tak boli “cudze” mieszkanie. Co z tego, że na akcie własności widnieje Wasze nazwisko, skoro w czterech ścianach wciąż straszy duch poprzednich lokatorów? Niedopasowane do Waszych potrzeb wnętrza utrudniają codzienne funkcjonowanie. Po co się tak męczyć?


3. W sytuacji, gdy rodzina się powiększa. Zasada jest prosta: tam gdzie jest miejsce dla jednego, przestrzeni starczy dla dwojga. Kiedy mieści się dwoje i trzeci się przytuli. Ale pojawienie się czwartego lokatora, wymusza przeprowadzkę lub przemodelowanie układu mieszkania. A to oznacza remont.


4. Gruntowny remont warto zrobić mniej więcej co dziesięć lat. Zwykle po takim czasie dzieci dorastają na tyle, by dostosować przestrzeń do ich potrzeb. Również mniej więcej w ciągu dekady niszczeją blaty, szafki, wanny, brodziki, armatury. Mieszkanie pokrywa się niekoniecznie atrakcyjną patyną czasu. Mniejsze remonty robimy co kilka lat, zależnie od stanu zużycia mieszkania. Ograniczają się zwykle do pomalowania ścian, cyklinowania podłóg, wymiany zasłon czy mebli.


5.Gdy chcemy wynająć mieszkanie. Fakt jest taki: kupujemy oczami. Pierwsze wrażenie zapada głęboko w pamięć. Jeśli lokal spodoba się potencjalnym najemcom, będzie zadbany, wygodny, w neutralnym stylu, będą w stanie zapłacić za niego więcej, niż konkurencji. A przecież o to chodzi.


6. Sprzedając nieruchomość. W tym przypadku opłaca się nieco zainwestować w remont, by móc negocjować wyższą cenę. Żeby rozsądnie podkręcić wartość lokalu warto poprosić o pomoc projektanta wnętrz lub rzeczoznawcę, który podpowie, co warto zrobić.


Co robić, jeśli rzeczywistość stawia Was przed koniecznością zmian, a nie macie na nie ochoty? Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Remonty, to nasza specjalność:)


37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page