top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAnna Betley-Uchańska

Jak tanio przygotować mieszkanie pod wynajem? 8 podstawowych kroków


Zakup lokalu pochłonął wszystkie środki, jakie mieliście na inwestycję? Przydałby się porządny remont, ale na razie na to brakuje pieniędzy? Spokojnie. Wiele rzeczy jesteście w stanie zrobić sami, przy minimalnym nakładzie finansowym.


1. Wyrzućcie wszystko to, co nie jest niezbędne. To rada dla tych, którzy mieszkanie odziedziczyli po babci, rodzicach, ukochanej cioci. Jeśli chcecie dostać dobrą cenę, musicie odłożyć sentymenty. Wysłużony fotel bliskiej osoby, biblioteka powyginana od nadmiaru książek, stosy pamiątek na pawlaczu - to wszystko musi jak najszybciej zniknąć. Tak jak rozklejone krzesła i pęknięte lustra.


2. Porządnie posprzątajcie. Czasem wystarczy mocna chemia i szczotka, by zapyziała łazienka czy kuchnia odzyskała swoją świetność.


3. Pomalujcie ściany na biało. Wiadro farby to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych, a działa na mieszkanie jak wizyta w SPA na nasze ciało.


4. Usuńcie wszystkie usterki. Obluzowany kontakt, wybrakowane klosze do żyrandolu, niedomykające się, skrzypiące drzwi to defekty, które mogą Was sporo kosztować przy negocjacjach z przyszłym najemcą.

5. Zwróćcie uwagę na drobiazgi. Czasami wymiana uchwytów do szafek, włączników do świateł, zawieszenie rolet zamiast firanek może zdziałać cuda.

6. Kuchnia, łazienka i salon to pomieszczenia, które warto wziąć pod lupę przed powieszeniem ogłoszenia. Wystarczą drobiazgi, by je uatrakcyjnić. Łazienka - klapę od ustępu i starą szafkę oraz lustro warto zastąpić modelami bardziej “trendy”. Nie zaszkodzi dopasowana zasłonka prysznicowa.


Kuchnia - zastanówcie się, co zrobić, by była bardziej przestronna i funkcjonalna? Paradoksalnie może się okazać, że zdjęcie części górnych szafek nie będzie znacznym ograniczeniem przestrzeni do przechowywania kuchennych sprzętów, a doda oddechu pomieszczeniu. Stół można zastąpić prostą łatwą z hokerami, przy której spokojnie można jadać posiłki. Oceńcie też, czy nie warto zainwestować w atrakcyjną, przyciągającą wzrok, lampę.


Salon - nic nie zastąpi wygodnej kanapy. Niestety. Jeśli jej nie ma - będziecie musieli ją kupić. Kolejna rzecz to różnego rodzaju oświetlenie, które sprawi, że w pomieszczeniu będzie przytulnie.


7. Wymiana łóżka, a przynajmniej materaca, to niewielki koszt w kontekście długotrwałych dochodów. Warto go ponieść, by najemcy nie uciekli po kilku nieprzespanych nocach. Jeśli planujecie wynająć kawalerkę, zamiast solidnego łóżka możecie wybrać kanapę. Ale uwaga! Tu również nie ma co oszczędzać na jakości.


8. Zadbajcie o podłogi. Powycierane, odbarwione, popękane posadzki nie zachęcą najemców do zamieszkania w Waszym mieszkaniu. Wymiana na nowe to koszty i czas. Rozwiązaniem może być zakup wykładzin, pod którymi ukryjecie większość defektów (choć skrzypieć będą dalej).36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commenti


bottom of page