top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAnna Betley-Uchańska

Kosztowne oszczędności

Zaktualizowano: 12 cze 2020


Cięcie kosztów podczas remontu to norma. Ale nie na wszystkim opłaca się oszczędzać.


-To co będziesz w stanie naprawić sam, niewielkim kosztem, możesz kupić tanio, gorszej jakości, od nieznanego producenta. Na elementach, których wymiana wiąże się z zatrudnieniem fachowców, kuciem ścian, kafelków, nigdy nie oszczędzaj. Wybieraj produkty z górnej półki, polecanych firm, liderów w swojej branży, którzy mają dobrą opinię na rynku, sprawdzoną historię i sprawny serwis gwarancyjny. - powtarzamy nieustannie naszym klientom, którzy proszą o “odchudzenie” kosztorysów. Dziwią się, dlaczego mają wydawać majątek na rzeczy, których nie widać. Do czasu, bo kiedy np. instalacje podtynkowe w wyłożonej kosztownymi kaflami łazience, przestaną działać.


Gdzie zatem NIE warto kierować się tylko ceną


1.Zestawy podtynkowe (prysznice, WC), ogrzewanie podłogowe, uszczelki i szkło w kabinach prysznicowych, natryski - nie dość, że trudno się je wymienia, to są intensywnie eksploatowane.2. Podłogi - im tańsze, tym szybciej się zużyją. Pamiętajcie: wymiana kafelków czy paneli zawsze wiąże się z totalną dezorganizacją życia codziennego.


3. Drzwi - zwłaszcza, jeśli mają nie tylko zakrywać wnętrza pomieszczeń przed niechcianym wzrokiem, ale i tłumić dobiegające zza nich dźwięki. Te z dolnej półki cenowej zwykle można przebić pięścią, szybko się paczą, źle trzymają na zawiasach. 4. Meble do zabudowy. Nawet najtańsze, to spory wydatek. W dużej części ich cena przekłada się na komfort użytkowania. Pozwalają optymalnie wykorzystać każdy centymetr dostępnej powierzchni, co szczególnie docenią właściciele małych lokali. Solidne zawiasy, niezawodne prowadnice do szaf, wygodne uchwyty, samozamykacze stanowią znaczący procent ostatecznej wartości faktury. Istotne przy wycenie są też materiały, z których wykonane są fronty i blaty. Te odporne na uszkodzenia mechaniczne czy wodę są oczywiście droższe. Ale będą służyć latami.5.Urządzenia, od których zależy bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. Okładziny schodów powinny być trwałe i nieśliskie. Powinniście wziąć pod uwagę, czy będą z nich korzystać dzieci. W takim przypadku lepiej zdecydować się na schody drewniane. Barierki, niezależnie od designu muszą być odpowiedniej wysokości i gęstości, a przede wszystkim stabilne Nie oszczędzajcie na antypoślizgowym gresie na podłogi w łazience czy na tarasie. Szkoda zdrowia i czasu na wizyty w szpitalach.

Kupując systemy montażowe do szafek i półek wybierajcie rozwiązania droższe, które będą w stanie utrzymać maksymalny udźwig mebla razem z zawartością. To zresztą generalna zasada, jaką warto kierować się podczas projektowania wnętrz i instalacji elementów wyposażenia - zawsze zakładajcie “czarne scenariusze”.6. Nie żałujcie pieniędzy kupując meble, z których korzystacie najczęściej, a więc przede wszystkim łóżka, wspomniane już szafy oraz meble kuchenne, kanapa. Ich ergonomia, materiały z jakich zostały wykonane, design przekłada się zarówno na ich żywotność, łatwość czyszczenia i dobre samopoczucie użytkowników. Dlatego zawsze przetestujcie w salonach meblowych krzesła czy stoły, sprawdzając ich kompatybilność, stabilność i wygodę.7. Małe “wielkie” rzeczy: włączniki świateł, przyciski do spłuczek, puszki do kontaktów, niby drobiazgi, ale często używane. Ich jakość przekłada się nie tylko na żywotność, ale i estetykę wnętrza.Jak kupić TANIEJ ale dobrze?

Jeśli lubicie szperać w internecie z pewnością uda się Wam wyszukać wybrane materiały, sprzęty czy akcesoria wnętrzarskie po nieco niższej cenie. Jednak nie spodziewajcie się 30-50 proc. obniżek. Takie okazje zdarzają się bardzo rzadko i raczej polecamy ostrożnie do nich podchodzić.

Gdzie można się spodziewać niższych cen? Tak jak wszędzie, podstawą jest wspomniany już internet. Za ten sam produkt kupiony online zapłacicie zwykle mniej niż w sklepie stacjonarnym. Warto też pytać o produkty powystawowe, lub z uszkodzeniami, które nie wpływają na ich żywotność i funkcjonalność. Niestety, to opcja dla osób, którym się nie zależy na czasie.

Możecie też skorzystać z naszych kontaktów. Producenci, z którymi współpracujemy od lat, są bardziej skłonni do udzielania rabatów naszym klientom.

Na Waszą korzyść zawsze działa czas. Im więcej go posiadacie, tym większe prawdopodobieństwo dokonania zakupu w atrakcyjnej cenie. Między innymi dlatego zawsze dbamy o to, by nasi klienci odpowiednio wcześnie otrzymywali czytelne kosztorysy z zalecanym kalendarzem dostaw. Dobra organizacja daje realne oszczędności.


Ile możecie zaoszczędzić wydając WIĘCEJ?

Nawet 5 do 10 proc! Jak to wyliczyliśmy? Z naszego doświadczenia wynika, że taki rząd wielkości płacicie dodatkowo przez niedokładne pomiary wnętrz, nieprzemyślane projekty, nieracjonalne zakupy, nie sprawdzone ekipy remontowe. Na temat towarzyszących takim sytuacjom stresie i zmarnowanym czasie nie będziemy się rozwodzić.


77 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page