top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAnna Betley-Uchańska

Nie trać czasu na spotkania – projekt mieszkania online


Metamorfoza mieszkania przez internet? Z ABU jak najbardziej jest to możliwe. Przez ostatnie pół roku przekonaliśmy się, jak wygodne jest to dla Was rozwiązanie.


Od wybuchu epidemii COVID-19 świat stanął na głowie. Wszyscy musieliśmy nauczyć się pracować w sieci. W ABU już po pierwszych próbach przekonaliśmy się, że projektowanie online nie stanowi dla nas żadnego problemu. Co więcej – otwarcie się na e-usługi pozwoliło nam zbliżyć się do klientów, dla których do tej pory odległość stanowiła poważną przeszkodę do współpracy, a odczuwali potrzebę zmian miejsca zamieszkania (wpis o tym, kiedy warto odświeżyć mieszkanie, znajdziecie na naszym blogu: www.abu-wnetrza.com/post/czas-na-remont ). Obecnie co trzeci projekt w naszej pracowni realizujemy w trybie „online”. W zeszłym roku było ich zaledwie 2 proc.!

Jak można zaprojektować wnętrze online?

To proste! Podstawą są dobra współpraca i organizacja, czyli to, co lubimy w ABU najbardziej. Zaczynamy od pomiarów, kluczowych na początkowym etapie projektowania. Dzięki naszym podpowiedziom możecie sami dokładnie wymierzyć wnętrza, jakie chcecie urządzić. Dane te uzupełnione o skany instalacji i zdjęcia pomieszczeń wystarczą nam do odtworzenia w pracowni struktury pomieszczeń.

Ważnym elementem jest też kwestionariusz, który wypełniacie na samym początku naszej usługi. W ten sposób poznajemy Wasze oczekiwania, przeznaczenie lokalu, dostępny budżet. To bardzo istotne informacje, które pozwalają nam w pełni dostosować się do Waszych oczekiwań. Mając taki pełen zestaw danych, możemy robić to, co lubimy najbardziej – projektować funkcjonalne wnętrza z nastawieniem na Wasze potrzeby.

Kolejne etapy realizacji „od zawsze” robimy przez internet. W e-mailu wysyłamy Wam propozycje rozwiązań lub udostępniamy je w Google Docs. Ewentualne uwagi nanosicie również elektronicznie. Proste, prawda? (Więcej na temat współpracy z ABU przeczytacie na blogu: www.abu-wnetrza.com/post/przepis-na-bezstresowy-remont-10-pyta%C5%84-na-kt%C3%B3re-warto-zna%C4%87 -odpowiedzi).

Nadzór remontu online – czy to możliwe?

Nie ukrywamy, że naszą mocną stroną jest umiejętność współpracy z ekipami budowlanymi. Bez nich nasze koncepcje nie wyszłyby poza ramy monitorów i wydruków. Na szczęście pandemia nic w tym temacie nie zmieniła. Dzięki telefonom i internetowi pozostajemy w stałym kontakcie z wykonawcami i jesteśmy w stanie błyskawicznie reagować na ewentualne „niespodzianki”. (Zastanawiacie się jakie? Zobaczcie: www.abu-wnetrza.com/post/co-mo%C5%BCe-p%C3%B3j%C5%9B%C4%87-nie-tak ).

Projekt online: to się opłaca!

Pracując online, możemy zoptymalizować czas pracy, a to przekłada się na wycenę projektu. W efekcie oferujemy produkt tej samej klasy, w nieco niższej cenie. Zależnie od wybranego wariantu usługi, tak jak w przypadku opcji offline, otrzymujecie w pełni funkcjonalny projekt zawierający rzuty techniczne, fotorealistyczne wizualizacje 3D oraz pełną listę elementów niezbędnych do jego realizacji.

Współpraca z nami na odległość to również oszczędność czasu. I nie chodzi tylko o godziny spotkań „na żywo”. Każdy, kto choć raz usiłował na własną rękę urządzać mieszkanie z pomocą darmowych programów on-line, wie, jak bardzo czasochłonny jest to proces.

Ograniczony wybór obiektów, faktur i kolorów, brak podpowiedzi związanych z technicznymi uwarunkowaniami wnętrza, trudności, jakie wielu z Was napotyka przy operowaniu dostępnymi narzędziami, a przede wszystkim brak doświadczenia, zniechęcają nawet największych amatorów rozwiązań DIY. Bo nawet jeśli uda się wam stworzyć ładny obrazek, z jego przełożeniem na realia bywa różnie (O tym, jakie mogą być konsekwencje takich działań, pisaliśmy na blogu: www.abu-wnetrza.com/post/kosztowne-oszcz%C4%99dno%C5%9Bc ). Z ABU tego problemu nie ma.


64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page