top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAnna Betley-Uchańska

Polecana ekipa remontowa – Jacek Chrobot– Ile kosztuje remont? Zależy od skali przedsięwzięcia i warunków, w jakich mamy pracować. Odnowienie łazienki podczas większego remontu wyjdzie taniej niż prace tylko nad tym pomieszczeniem. Ale na wycenę i harmonogram prac ma też wpływ położenie lokalu – tłumaczy Jacek Chrobot, któremu ABU powierzyło wykonanie części projektów.Jak zaczęła się nasza współpraca? Jak zwykle w tej branży – od polecenia. To podstawa, kiedy rozglądacie się za ekipą remontową. Jacka Chrobota zarekomendował nam jeden z naszych inwestorów. Prace miały być wykonane solidnie, w terminie i bez kłopotów. Od tego czasu minęło już kilka lat, a my ciągle spotykamy się przy kolejnych realizacjach.

– Lubię pracować z architektem takim jak pani Ania, bo od początku mamy punkt odniesienia, czyli realny, dopracowany w szczegółach technicznych projekt. A to przekłada się na ostateczny efekt i krótszy czas remontu. Oczywiście podejmujemy się też zleceń od indywidualnych klientów. Niestety, właśnie z powodu braku profesjonalnego projektu nierzadko kończą się one przekroczeniem budżetu i harmonogramu, zwłaszcza kiedy inwestor nie wie, czego oczekuje i dochodzi do rozwiązań dopiero na placu budowy – wyjaśnia Jacek Chrobot. O konsekwencjach takich działań już zresztą pisaliśmy. – Moją robotą nie jest doradzać w kwestiach stylu czy urządzania wnętrz, ale sprawne urzeczywistnianie gotowych idei. I robimy to naprawdę dobrze – podkreśla.


Szeroka specjalizacja

Jeśli firma robi naprawdę kompleksowe, wymagające prace, nie może ograniczać się do jednej specjalizacji. Dziś na rynku usług remontowych trzeba mieć wiele specjalizacji udokumentowanych sukcesami. Hydraulika, elektryka, układanie kafelków, kładzenie tynków, malowanie – od trzydziestu lat Jacek Chrobot oferuje usługi wykończeniowo-budowlane mieszkańcom Warszawy i okolic.

– Od dziecka lubiłem rozkręcać różne rzeczy po to, by później móc je składać. Naturalną kontynuacją mojej pasji było technikum budowlane. Potem była przygoda z Politechniką i pierwsze remonty – tłumaczy.

Nieważne, czy kończy modernizację domu czy lifting kuchni lub łazienki, ostatnie zlecenie jest niezmiennie tym, z którego jest najbardziej dumny. – Megadroga realizacja czy odświeżenie łazienki w bloku z wielkiej płyty? Liczy się tylko to, czy na koniec klient będzie zadowolony – podkreśla. Jak dodaje, ostateczny efekt to nie tylko jego zasługa, ale rezultat współpracy fachowców z inwestorem. – Dobre relacje to podstawa. Od klienta oczekuję szczerości na każdym etapie prac. Im wcześniej wiemy, że coś idzie nie po jego myśli, tym łatwiej nam to zmodyfikować. Druga sprawa to obustronny szacunek, który bardzo wpływa na dobry nastrój podczas prac – przekonuje fachowiec.

Jasne zasady wyceny

Cennik to zdaniem specjalisty punkt odniesienia. Cena ostateczna usługi jest składową wielu elementów, w tym skali projektu i otoczenia remontu. – Przykład? Przy generalnym remoncie koszt wykonania np. łazienki jest znacznie mniejszy, niż kiedy mamy się skupić tylko na niej. Te małe projekty są też często dużo trudniejsze, zwłaszcza jeśli sytuacja mieszkalna uniemożliwia mieszkańcom wyprowadzkę na czas prowadzonych prac. Różna cena jest również w budynku, w którym znajduje się winda, łatwo wnieść materiały budowlane, zaparkować, jest miejsce na składowanie gruzu. Trzeba to zrozumieć, że wnoszenie worków z cementem na plecach na szóste piętro zabiera mnóstwo czasu i energii – wyjaśnia Jacek Chrobot. I tłumaczy: – Wszystko da się zrobić, kwestią dyskusyjną jest cena, jaką obie strony: klient i wykonawca, muszą ponieść. Tu zawsze szukamy uczciwego kompromisu, daje to zadowolenie inwestorowi i pokrycie naszej ciężkiej pracy.

Realne terminy

Trzy tygodnie – tyle średnio trwa remont łazienki, skoro trzymamy się tego przykładu. Dwa, trzy miesiące – generalna modernizacja średniego mieszkania. A nawet dłużej, jeśli w trakcie prac nastąpią istotne zmiany w koncepcji. Ich konsekwencją są zwykle koszty dodatkowych materiałów, o których wspominaliśmy w poście “Ukryte koszty remontu”.

Ryzyko takich opóźnień minimalizuje ścisła współpraca ekipy wykończeniowo-budowlanej z doświadczoną pracownią architektoniczną, jak ABU. Dzięki temu, że doskonale znamy naszych podwykonawców i jesteśmy z nimi w ciągłym kontakcie, nasi klienci mogą być pewni efektów powierzonych nam prac. A Jacek Chrobot jest na placu budowy jak Perfekcyjna Pani Domu, która zabiera się za sprzątanie kuchni czy garderoby. Tu nie ma miejsca na pomyłki. To ekipa dla naprawdę wymagającego klienta, który oczekuje najwyższej jakości prac. Pan Jacek jest bardzo rzeczowy, rzetelny, terminowy i uczciwy. Do tego zawsze emanuje dobrym humorem, jest spokojny, uśmiechnięty. Nic więc dziwnego, że współpraca z nim przebiega bardzo pozytywnie.
115 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page