top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAnna Betley-Uchańska

Przepis na bezstresowy remont. 10 pytań, na które warto znać odpowiedzi.Chcesz powierzyć ABU Wnętrza projekt swojego mieszkania czy domu? Nie wiesz, o co pytać? Podpowiadamy: oto lista tematów, które najczęściej budzą wątpliwości.


1. Ile projektów dostanę?

Trzy różne koncepcje, z których tylko jedna będzie dalej rozwijana. Wybrana przez Was propozycja będzie dokładnie rozrysowana i zwizualizowana. Na jej podstawie przygotujemy projekt szczegółowy i wyliczymy materiały(oraz ich koszty) potrzebne do jego realizacji. Tylko do tej wersji otrzymujecie na koniec prawa autorskie.
2. Kiedy kończy się nasza współpraca?

Na pierwszym spotkaniu ustalamy, do jakiego etapu chcecie byśmy doprowadzili projekt. Od tego zależy ostateczna cena naszej usługi.

W większości przypadków prosicie nas o doprowadzenie remontu do końca, czyli zamknięcie wszystkich prac remontowych i dekorację wnętrza. Ostateczne rozliczenie, które następuje zaraz po odbiorze lokalu, oznacza w tym przypadku zakończenie naszej współpracy. Jeśli jednak musicie wstrzymać inwestycję, nasze wzajemne zobowiązania kończą się z chwilą zamknięcia i rozliczenia ostatniego, rozpoczętego etapu projektu.


3. Czy mogę zawiesić współpracę na jakiś czas?

Oczywiście. Ze względu na Waszą wygodę podzieliliśmy proces projektowy na kilka etapów. (więcej na ten temat przeczytasz - odnośnik do zakładki ABU cennik usług, ). Dzięki temu, w sytuacji kiedy musicie wstrzymać się z planami remontowymi, rozliczamy się za ostatni rozpoczęty etap prac i “parkujemy” projekt we wskazanym przez Was miejscu.


4. Czy w projektach bierzecie pod uwagę uwarunkowania techniczne?

Jak najbardziej. Stan budynku, rozkład instalacji, uwarunkowania techniczne materiałów i sprzętów jakie proponujemy zawsze są brane pod uwagę.

Proponując zmianę przeznaczenia mebli, niestandardowego rozmieszczenia sprzętów AGD, wykorzystania farb czy okładzin podłogowych, zawsze poprzedzamy to konsultacją z producentem. Korzystamy też z doświadczeń naszych kolegów, którzy z powodzeniem stosują takie rozwiązania w swoich realizacjach.


5. Czy mogę mieć pewność, że zaproponowane przez ABU Wnętrza są możliwe do wykonania?

Na sto procent. Wynika to nie tylko z naszego doświadczenia i posiadanej wiedzy technicznej. Projektując dla Was koncepcje wnętrz, współpracujemy ze specjalistami z różnych branż. Wystarczy, że się z nimi skontaktujecie, wybierzecie idealne dla Was rozwiązanie, a my zadbamy o to, by pojawiło się w projekcie szczegółowym, z którego będą korzystać fachowcy wykańczający Wasz dom czy mieszkanie.


6. Czy muszę liczyć się z dodatkowymi kosztami, jeśli dokonam zmian w projekcie, na którymś z końcowych etapów inwestycji?

Tak. Im później następuje ingerencja w projekt, tym większe koszty za sobą pociąga. Dlatego tak bardzo prosimy o rozważne przemyślenie proponowanych przez nas koncepcji.

Z doświadczenia wiemy, że zmiany wprowadzane po wykonaniu projektu szczegółowego, w większości przypadków oznaczają opóźnienie zamknięcia inwestycji i wzrost kosztów.


7. Co mam zrobić, jeśli w trakcie realizowania projektu autorstwa ABU Wnętrza, postanowię zmienić część koncepcji?

Najlepiej zgłosić się z tym do nas. Jeśli są to niewielkie zmiany, nie powinny mieć wpływu na sposób realizacji projektu czy funkcjonalność pomieszczeń. Sprawa komplikuje się jednak przy większej ingerencji w dostarczone przez nas plany.

Uaktualnienie przez nas koncepcji najczęściej nie wiąże się z dużą dopłatą. Pozwala natomiast ograniczyć koszty i czas, które pochłania dopasowywanie nowych rozwiązań przez mniej doświadczone osoby.

Ważne: ABU Wnętrza nie ponosi odpowiedzialności za realizację projektów, które nie wyszły w całości z naszej pracowni.


8. W jakiej formie mam przekazać uwagi do projektu?

Najlepiej mailem. Im bardziej zaawansowany jest etap projektu tym bardziej szczegółowe powinny być to uwagi. Zupełna zmiana zaakceptowanej wcześniej koncepcji, nie jest możliwa. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy Klient decyduje się na rozszerzenie zakresu usług z naszej strony, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.


9. Czy zapewniacie ekipę, która zrealizuje projekt?

W pewnym sensie. Na stałe współpracujemy z wykonawcami, których możemy polecić. Możemy również pośredniczyć w ustalaniu warunków współpracy z ekipą. W ramach nadzoru autorskiego bierzemy odpowiedzialność za to, by efekt prac remontowych był w 100 proc. zgodny ze stworzoną przez nas koncepcją.


10. Gdzie mogę zobaczyć realizacje projektów ABU wnętrza?

Wizualizacje i zdjęcia projektowanych przez nas przestrzeni dostępne są na stronie www.abu-wnetrza.com Na życzenie Klienta możemy również przesłać nasze szczegółowe portfolio.
56 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page