top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraAnna Betley-Uchańska

Nasze ekipy: Mariusz Mintzberg


Współpracujemy razem od jedenastu lat. Doskonale znamy swoją wartość. Wiemy, kiedy możemy na siebie liczyć. Mariusz Mintzberg to specjalista, z którym po prostu opłaca się pracować.

Kiedy spytacie go, co lubi robić najbardziej, odpowie, że hydraulikę. Bo też od rur, instalacji sanitarnych, odpływów i kranów zaczynał. - Remontami zająłem się w 2007 r.. Najpierw jako hydraulik na dużych obiektach. Potem, już na swoim, poszerzyłem ofertę o elektrykę. Z czasem do naszego zespołu doszedł glazurnik. Powoli zdobywaliśmy kolejne umiejętności i doświadczenie. Coraz częściej zgłaszali się do nas prywatni klienci. Z jednego jednego mieszkania przechodziliśmy do kolejnego, polecani przez rodziny czy znajomych naszych byłych klientów. W ten sposób poznałem Anię - wspomina.

Jasne zasady

Zdaniem Mariusza to, jak sprawnie przebiegają prace remontowe, zależy w dużym stopniu od...relacji i komunikacji. - Najlepsze efekty mamy wówczas, gdy klient wie czego chce, jasno to komunikuje i jest konsekwentny w swoich decyzjach. Kiedy realizujemy projekty ABU mamy to zapewnione.

Druga sprawa - kalendarz zakupów. Żeby zamknąć się w terminach musimy działać sprawnie. A braki materiałów na budowie oznaczają przestoje i niepotrzebne nerwy. Z doświadczenia wiem, że odkładanie wizyty w sklepie budowlanym na ostatnią chwilę to zły pomysł. Zdarzają się braki na magazynach.

Trzecia, która dotyczy mojego zespołu, to kwestia podejścia do pracy. Od swoich pracowników oczekuję sumienności. Bo umiejętności to jedno, ale pracę trzeba dowieść w terminie i to tak, żeby klient był zadowolony. - wyjaśnia.

Te proste zasady przekładają się na to, że na brak zleceń ekipa nie narzeka. W kolejce zwykle czeka kilku kolejnych klientów, którzy są w stanie odroczyć start odnowienie mieszkania nawet o kilka miesięcy, ale mieć gwarancję jakości przeprowadzonych prac.

Ile trwa przeciętny remont z ekipą Mariusza? To zależy od stanu lokalu i metrażu. Dla mieszkania czterdziestometrowego czas prac waha się od miesiąca (stan deweloperski) do dwóch (totalny remont starego mieszkania).

Satysfakcja zapewniona

-Oczywiście, najłatwiej wejść do lokalu na etapie deweloperskim: czysta, szybka praca, żadnych trudności. Pod tym względem remont mieszkania to wyzwanie: dłużej trwa chociażby ze względu na demontaż czy wyburzanie. Często w trakcie pojawiają się komplikacje, które na etapie projektowym trudno jest przewidzieć, zwłaszcza w starych budynkach. Ale chętnie podejmujemy takie zlecenia chociażby dla efektu zmiany.

To prawdziwa przyjemność móc odkryć coś nowego, niepowtarzalnego w starym, zapuszczonym mieszkaniu. Tego nie da się uzyskać w dopiero co zbudowanym budynku. A zdarzały nam się takie serie remontów, kiedy kolejno wchodziliśmy do lokali w stanie deweloperskim, gdzie klienci wybierali niemal identyczne kafelki, podłogi, kuchnie. Zrobiliśmy, oczywiście, ale nudno było - śmieje się Mariusz.

Od czego zależy ostateczna cena remontu: www.abu-wnetrza.com/post/ukryte-koszty-remontu


Konsultacje specjalisty

W ABU cenimy sobie fachowców, którzy znają się na tym, co robią. Dlatego nierzadko zdarza nam się konsultować z Mariuszem, co do proponowanych przez nas rozwiązań. Zwłaszcza w starym budownictwie, gdzie czasami potrzeba sposobu, spojrzenia doświadczonego praktyka. - Nie każdy grzejnik da się wszędzie podłączyć, nie każdy materiał opłaca się zastosować. Oczywiście to klient ma ostatnie słowo, ale moją rolą jest pokazać konsekwencje, z jakimi mogą się wiązać jego decyzje. Na takim podejściu jeszcze się nie zawiodłem - podkreśla Mariusz.

To, co naszym zdaniem jest dodatkową zaletą współpracy z ekipą Mariusza, to otwartość na nowe pomysły. Zapewniamy - nie każdy z wykonawców przystanie na nieszablonowe rozwiązania. Co innego Mariusz: odkuta spod tynku cegła lub ściana betonowa, przyżółcone ala stare sufity, doklejki do istniejących podłóg, wykucie pojedynczych kafli itd.- jeśli tylko nasze wizje są możliwe do wykonania, on z pewnością się ich podejmie. Nie będzie forsował szablonowych rozwiązań.

Na czym nie warto oszczędzać podczas remontu: https://www.abu-wnetrza.com/post/kosztowne-oszcz%C4%99dno%C5%9Bci

Usługi kompleksowe

Ekipę Mariusza przetestowaliśmy w ABU pod różnym kątem. Są bardzo elastyczni cenowo, potrafią dopasować się do budżetu klienta i dokładnie wyjaśnić, w jaki sposób to zrobić, np. nie robiąc gładzi na ścianach albo wymieniając tylko część instalacji.

Sprawdzili się zarówno wyburzając i stawiając ściany, kładąc tynki, podłogi, wykańczając łazienki. Mariuszowi powierzamy także składanie kuchni i gotowych zabudów. Towarzyszy nam przy pracach dekoratorskich. W razie potrzeby robi zakupy materiałów budowlanych czy dobiera zewnętrznych specjalistów. Mamy do niego pełne zaufanie, bo wiemy, że tak jak nam i jemu zależy na “dobrej robocie”.
249 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page